چرا 
آریاتراک را انتخاب کنیم؟


گریدر

گریدر


گریدر:
گریدر یکی از ماشین‌آلات راهسازی بوده که به طور معمول به آن ماشین تسطیح جاده اطلاق می‌شود.
گریدرها به منظور تنظیم شیب، تسطیح و هموار کردن سطح و رساندن سطح خاک به سطح موردنظر طراحی و تولید گردیده‌اند.

اکثر مدلهای گریدرها شامل 6 چرخ بوده که 4 چرخ در قسمت انتها و دو چرخ در قسمت جلوی دستگاه قرار گرفته است.

در زیر این ماشین و بین محور چرخهای عقب و جلو، بیل (تیغه) قرارگرفته‌است که قابلیت چرخیدن و تغییر زاویه به طرفین و نیز تغییر ارتفاع را دارد. طول بلند این ماشین به ویژه فاصله بین محورهای عقب و جلو علاوه بر این که دست طراحان را در طراحی و ساخت بلندای بیل به منظور افزایش سطح تسطیح آزاد گذاشته، این امکان را بوجود آورده که بیل بدون برخورد به محورهای جلو و عقب حتی بتواند در زیر دستگاه پنهان گردد.

وجود تیغه بلند با قابلیت مانور بالا در گریدرها باعث شده است که حتی از این دستگاه در زمستانها برای پاک کردن برف سطح آسفالت (تیغ زدن برف) در جاده‌ها و خیابانها استفاده شود. البته استفاده از گریدر به منظور پاک کردن برف سطح جاده و خیابان می‌تواند در صورت عدم رعایت و تنظیم طول تیغه توسط اپراطور، علائم هشدار دهنده (چشم گربه ای) وسط و کنار جاده‌ها را که در فواصل مختلف به سطح آسفالت چسبیده اند را از سطح جدا نماید، همچنین عدم توجه اپراطور در میزان ارتفاع تیغه باعث ایجاد صدمه به سطح آسفالت می‌گردد ولی بدلیل عدم وجود ماشین‌آلات برف روب خیابانی و جاده ای در کشور و نیز بدلیل قیمت و هزینه نگهداری پایین‌تر گریدرها نسبت به ماشین‌آلات خاص برف روبی، هنوز هم در کشور ما گریدرها بهترین وسیله جهت پاکسازی برف سطح آسفالت می‌باشند.

در بعضی از گریدرها در قسمت انتها و در پشت دستگاه و در بعضی نیز در قسمت پشت بیل، ریپرهایی(کلنگهایی) تعبیه شده‌اند که همانند بلدوزر اپراطور می‌تواند با بهره‌گیری از این مکانیزیم دستگاه، در هنگام تسطیح کردن سطح، سنگهایی را که به صورت نیمه در زمین هستند و مانع مانور کردن بیل می‌شوند را از دل زمین و مسیر خارج نماید. البته از میزان قدرت و کارایی کلنگ گریدرها نمی‌توان توقع قدرت کلنگ بولدوزرها را داشت. بعضی از گریدرها به صورت کمرشکن ساخته شده اند که در این حالت مانور و کارایی دستگاه نسبت به گریدرهای ثابت بیشتر شده است.

کاربرد گریدرها:
1. پخش کردن مواد خاکی
2. پخش مصالح در شانه سازی های راه
3. شیب بندی دقیق سطح
4. کندن جوی
5. بریدن و تراشیدن ترانشه‌ها

 گریدر گریدرها به منظور تنظیم شیب، تسطیح و هموار کردن سطح و رساندن سطح خاک به سطح موردنظر طراحی و تولید گردیده‌اند

  • پخش کردن مواد خاکی
  • پخش مصالح در شانه سازی های راه
  • شیب بندی دقیق سطح