چرا 
آریاتراک را انتخاب کنیم؟


لودر

لودر


لودرها به طور وسیعی در پروژه‌های عمرانی، ساختمانی و معادن برای برداشتن و حمل توده های مواد نظیر(خاک، شن، ماسه و تراشه های معدنی و سنگ) به جهت بارگیری و حفاری و گاهی تسطیح سطح در کنار ماشین‌های انتقال دهنده (کامیونها) به کار گرفته شوند. لودرهای چرخ لاستیکی لودر:


لودرها به طور وسیعی در پروژه‌های عمرانی، ساختمانی و معادن برای برداشتن و حمل توده های مواد نظیر(خاک، شن، ماسه

و تراشه های معدنی و سنگ) به جهت بارگیری و حفاری و گاهی تسطیح سطح در کنار ماشین‌های انتقال دهنده (کامیونها) به کار گرفته شوند.

لودرها در دو نوع چرخ لاستیکی و چرخ زنجیری موجود می‌باشند.

1. لودرهای چرخ لاستیکی:
- لودرهای چرخ لاستیکی بسیار متداول‌تر از لودرهای چرخ زنجیری می‌باشند که تقریبا در اکثر زمین‌ها به جز بسترهای باتلاقی قابل استفاده می‌باشند.
در معادن سنگ‌های سخت مانند سیلیس که ساختار سنگها تیز و برنده می‌باشند به منظور جلوگیری و فرسودگی زودهنگام از لاستیکهای لودرها اقدام به بستن محافظ زنجیری بر روی لاستیکها می‌نمایند که این کار همانطور که عنوان شد به جهت بالا بردن طول لاستیک می‌باشد.
2. لودرهای چرخ زنجیری:
این نوع ماشین‌ها با توجه به وجود زمینهای خاص مثل باتلاق ها، رمل ها طراحی و ساخته شده‌اند که با بکارگیری دو محور زنجیری در این ماشین بجای لاستیک و حذف لاستیکها باعث می‌شوند نه تنها لودر در زمین فرو نرفته بلکه قدرت مانور و حرکت ماشین با توجه به سیستم زنجیرهای تعبیه شده در زمین‌های مذکور نسبت به لودرهای چرخ لاستیکی به مراتب افزایش یابد.
لودرها را می‌توان بر حسب حجم باکت (بیل) و همچنین وزنی که می‌توانند بلند کنند تقسیم‌بندی کرد.
لودرهای چرخ لاستیکی دارای باکتهایی به ظرفیت شش دهم مترمکعب تا بیست مترمکعب و حتی بیشتر با توجه به سفارش مشتریان بر اساس استاندارد SAE (Society Of Automotive Engineers) و لودرهای چرخ زنجیری از شش دهم تا سه و نیم مترمکعب طراحی و ساخته می‌شوند.
اما آنچه بیشتر مورد استفاده قرار گرفته و رایج می‌باشد لودرهای چرخ لاستیکی با حجم باکت 76صدم تا چهار مترمکعب می‌باشد. قدرت لودرها معمولا از 50 تا 1250 اسب بخار متغیر می‌باشند.

2- لودر بکهو (بیل بکهو):
این ماشین تلفیقی است از یک لودر چرخ لاستیکی و بیل مکانیکی به گونه ای که همانند لودر در قسمت جلو باکت طراحی شده و در قسمت پشت دستگاه جهت حفر کانال یک دکل با قابلیت چرخش 180 درجه طراحی گردیده است.
اندازه این ماشین از لودر و بیل مکانیکی کوچکتر بوده و شکل ظاهری آن شبیه تراکتور می‌باشد یعنی چرخ‌های عقب بزرگتر از چرخهای جلو می‌باشد و برای انجام کارهایی با حجم عملیات کمتر به کار برده می‌شود.
این دستگاه جهت پی کنی سبک، کندن کانالهای کوچک و متوسط به جهت لوله گذاری شکل (2-9-2)، لایروبی، برداشتن موانع، خاک‌برداری‌های سبک وبارگیری در کامیونهای حمل خاک مورد استفاده قرار می‌‌گیرد.
فلسفه ساخت لودرهای بکهو در واقع بهره‌گیری از دستگاهی با قابلیت لودر و بیل مکانیکی که به دلیل کوچکتر بودن مناسب پروژه‌هایی که امکان حضور ماشین‌آلات سنگین در آن محل میسر نمی‌باشد، به همین دلیل به این نوع ماشین‌آلات همه‌کاره می‌گویند.

3- مینی لودر (باب کت):
در خیلی از پروژه‌های راهسازی، ساختمانی حضور لودر در محل به جهت جثه بزرگ ماشین میسر نمی باشد همچنین به دلیل با توجه به نیاز موجود ماشینی با قابلیت های لودر ولی با مقیاس بسیار کوچکتر طراحی و ساخته شده است همانطور که عنوان شد این ماشین به دلیل دارا بودن جثه کوچک از قابلیتی های چرخش و مانور بسیار بالایی برخوردار می‌باشد.
در طراحی مینی لودر قابلیتهای مختلفی به منظور بالا بردن عملکرد دستگاه در نظر گرفته شده‌است.
که با نصب ادوات مختلف (نهرکن یا ترنچر، دریل یا حفار، پیکور یا چکش هیدرولیکی) بر روی ماشین قابلیت‌های کاری دستگاه به مراتب افزایش می‌یابد. این لودر همانند لودرهای چرخ زنجیری از دو نوع چرخ لاستیکی و چرخ زنجیری موجود می‌باشد. یکی از ویژگی‌های بارز این دستگاه حذف فرمان از کابین راننده می‌باشد که به جای آن از لیور سروو (دسته آتاری) استفاده گردیده است.

  • لودرهای چرخ زنجیری

  • لودر بکهو (بیل بکهو)

  • مینی لودر (باب کت)