چرا 
آریاتراک را انتخاب کنیم؟


غلطک

غلطک


غلطک ها ماشین الاتی هستند که با توجه به انواع آنها به منظور مسطح کردن، کوبیدن (متراکم کردن) و فرش کردن مصالح (خاک، ماسه، آهک، آسفالت و ...) استفاده می‌شود vehicula

غلطک:
غلطک ها ماشین الاتی هستند که با توجه به انواع آنها به منظور مسطح کردن، کوبیدن (متراکم کردن) و فرش کردن مصالح (خاک، ماسه، آهک، آسفالت و ...) استفاده می‌شود.

انوع غلطکها:

غلطکهای چرخ لاستیکی (غلطک اتو): این غلطکها به منظور فرش کردن آسفالت مورد استفاده قرار می‌گیرند که گاها این چرخها تا چند محور بصورت ردیفی طراحی و ساخته شده‌اند.

غلطکهای دوچرخ آهنی: این غلطکها اصولا بعد از پروسه پهن کردن آسفالت توسط غلطکهای چرخ لاستیکی به جهت کوبیدن و متراکم کردن آسفالت برای بالا بردن سطح سختی آسفالت و طول عمر بالا، مورد استفاده قرار می‌‌گیرند

غلطکهای یک چرخ فلزی: غلطکهای یک چرخ فلزی در دو نوع خودرو و کششی موجود می باشند.

نوع خودرو: این غلطکها به گونه طراحی شده اند که با داشتن دو لاستیک در عقب و یک غلطک فلزی بزرگ (درام) در قسمت جلو، با توجه به قدرت بالای دستگاه فشار بیشتری به زمین به جهت کوبیدن سنگ، خاک، آهک و ... وارد می نماید.

نوع کششی: این غلطکها به جهت حرکت می‌بایست به انتهای تراکتور متصل شود ولی جهت پروسه متراکم کردن سطح بر روی این دستگاه یک موتور تعبیه گردیده است.

غلطک فلزی (درام) این دستگاه به دو صورت STD (صاف) و PDP (پاچه بزی) طراحی شده است.
نوع استاندارد این غلطک بیشتر جهت صاف و متراکم کردن سطح مورد استفاده قرار می گیرد.

از نوع پاچه بزی به واسطه وجود کپه های فلزی موجود بر روی غلطک، بیشتر به منظور له و خرد کردن مصالح سنگی در زیرسازی راه و جاده‌ها استفاده می شود.

مکانیزیم درام در غلطکهای یک و دو چرخ آهنی به گونه‌ای طراحی شده است که در صورت نیاز می تواند همزمان با چرخش و غلطیدن با ایجاد ارتعاشات زیادی که در خود تولید می نماید، این ارتعاشات را به سطح وارد نموده وخاک سطح زیر غلطک را متراکم تر نماید. به این حالت ارتعاش درام، ویبره می گویند.

غلطک دستی: در پروژه های کوچکتر که فضا کافی جهت مانور و حضور غلطکهای بزرگ وجود ندارد از غلطکهای دستی استفاده میشود که مکانیزم آنها نیز شبیه به غلطکهای بزرگتر بوده، با این تفاوت که اپراتور بدون نیاز به قدرت بدنی تنها وظیفه کنترل و هدایت غلطک را به عهده دارد.

  • با توجه به قدرت بالای دستگاه فشار بیشتری به زمین به جهت کوبیدن سنگ، خاک، آهک و ... وارد می نماید
  • غلطک فلزی (درام) این دستگاه به دو صورت STD (صاف) و PDP (پاچه بزی) طراحی شده است
  • این غلطکها به گونه طراحی شده اند که با داشتن دو لاستیک در عقب و یک غلطک فلزی بزرگ (درام) در قسمت جلو